Co się stało?

Pół wieku poezji później 2019 film online

Pół wieku poezji później 2019 film online

Nov. 30, 2019Poland102 Min.PG
Twoja ocena: 0
8 1 ocena

Opis

Pół wieku poezji później videer lektor PL

Pół wieku poezji później to polski film dokumentalny, który miał swoją premierę w 2021 roku. Film opowiada historię poety i prozaika, Stanisława Barańczaka, który od ponad 50 lat jest jednym z najważniejszych twórców w polskiej literaturze.

Film Pół wieku poezji później to niezwykle ciekawy i inspirujący obraz o jednym z najważniejszych polskich poetów. Reżyser, Krzysztof Zanussi, stworzył niezwykle intymny portret Barańczaka, ukazując jego twórczość, ale także prywatne życie i trudne doświadczenia. Zanussi udowadnia, że Barańczak to nie tylko wybitny poeta, ale także niezwykle ciekawa osobowość, która ma wiele do powiedzenia.

W filmie znajdziemy wiele ciekawych wywiadów z Barańczakiem, ale także z jego przyjaciółmi, rodziną i innymi twórcami, którzy opowiadają o jego twórczości i osobowości. Dzięki temu mamy pełniejszy obraz tego wybitnego poety i prozaika.

Pół wieku poezji później online po polsku

Oprócz wywiadów, w filmie znajdziemy również wiele fragmentów wierszy Barańczaka, które są czytane przez aktora, Andrzeja Chyrę. Jego interpretacja poezji Barańczaka jest bardzo dobra i pozwala nam lepiej zrozumieć jej sens.

Reasumując, film Pół wieku poezji później to świetny dokument o jednym z najważniejszych polskich poetów. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom poezji i literatury, ale także tym, którzy chcą lepiej poznać twórczość Stanisława Barańczaka. Gorąco polecam go wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o polskiej literaturze i poznać jednego z najważniejszych twórców naszej kultury.

Pół wieku poezji później 2019 film online
Pół wieku poezji później 2019 film online
Oryginalny tytuł Pół wieku poezji później
Oceny IMDb 6.5 377 ocen
Oceny TMDb 5.4 6 ocen
Udostępnione0

Podobne tytuły

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii film online
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
Człowiek-meteor
劇場版 NARUTO -ナルト- 疾風伝
Poradnik łowczyni potworów
STAND BY ME ドラえもん
Heavenquest: A Pilgrim’s Progress
Mała Syrenka
Pan Jangle i świąteczna podróż film online
Mulan
Doktor Dolittle film online
Siódma pieczęć

(1) comment

  • tuliPAN4 26 marca 2021

    niezbyt mi się podobają takiego typu filmy ale ten spoko

Leave a comment

Imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website

×
Życzymy miłego oglądania!