Co się stało?

Spotlight film online

Spotlight film online

Czytaj między wierszami.Nov. 06, 2015USA128 Min.R
Twoja ocena: 0
6 1 ocena

Opis

Gdzie obejrzeć cały film Spotlight lektor PL videer ?

Film „Spotlight” to dramat sądowy opowiadający historię grupki dziennikarzy z Boston Globe, którzy podjęli się trudnego zadania ujawnienia skandali związanego z pedofilią w Kościele Katolickim w Bostonie. Film został wydany w 2015 roku i został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków oraz publiczność, zdobywając m.in. Oscara za najlepszy film.

Fabuła filmu skupia się na grupie dziennikarzy, wśród których są Michael Rezendes (interpretowany przez Marka Ruffalo), Sacha Pfeiffer (interpretowana przez Rachel McAdams) oraz Matt Carroll (interpretowany przez Brian Cox). Wszyscy oni pracują w dziale „Spotlight” Boston Globe, który zajmuje się głębokimi i złożonymi sprawami. Gdy do redakcji dochodzi nowy redaktor naczelny, Marty Baron (interpretowany przez Liev Schreiber), zwraca on uwagę na artykuł opublikowany w innym dzienniku, który wskazuje na to, że Kościół Katolicki w Bostonie wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży, ale te sprawy były ukrywane. Baron decyduje się na podjęcie tego tematu przez dział „Spotlight” i powierza to zadanie grupce dziennikarzy.

Spotlight videer dubbing po polsku

Rozpoczyna się wtedy trudne i żmudne śledztwo, w którym dziennikarze muszą zdobyć dowody oraz zeznania od osób, które były molestowane przez księży. Muszą także zmierzyć się z oporem ze strony Kościoła oraz niechęcią niektórych osób do mówienia o swoich doświadczeniach. W trakcie swojej pracy dziennikarze odkrywają, że skandal związany z pedofilią w Kościele jest dużo szerszy, niż początkowo sądzili.

Film „Spotlight” został bardzo dobrze odebrany przez krytyków filmowych, którzy docenili jego realistyczny i autentyczny sposób opowiedzenia historii oraz umiejętne balansowanie między emocjami a faktami. Aktorzy również zostali wysoko ocenieni za swoje kreacje, szczególnie Mark Ruffalo, który otrzymał nominację do Złotego Globu za swoją rolę w filmie.

Oprócz wartkiej akcji i dobrych kreacji aktorskich, film „Spotlight” zwraca uwagę na ważne społeczne i moralne kwestie, takie jak odpowiedzialność Kościoła za zaniechanie działań wobec księży pedofilów oraz konieczność ujawnienia tego rodzaju zła. Pokazuje też, jak ciężka i żmudna może być praca dziennikarzy śledczych, którzy muszą walczyć o ujawnienie prawdy i sprawiedliwości.

Podsumowując, „Spotlight” to świetny film, który zasługuje na uwagę zarówno ze względu na wartką akcję, jak i na ważne tematy poruszane w filmie. Dobra gra aktorska oraz realistyczne i autentyczne sposoby opowiedzenia historii sprawiają, że jest to film, który z pewnością zapadnie widzom w pamięci.

Spotlight film online
Spotlight film online
Spotlight film online
Spotlight film online
Spotlight film online
Spotlight film online
Oryginalny tytuł Spotlight
Oceny IMDb 8.1 418,243 ocen
Oceny TMDb 7.8 6,313 ocen

Reżyser

Tom McCarthy
Director

Obsada

Mark Ruffalo isMichael Rezendes
Michael Rezendes
Michael Keaton isWalter
Walter "Robby" Robinson
Rachel McAdams isSacha Pfeiffer
Sacha Pfeiffer
Liev Schreiber isMarty Baron
Marty Baron
John Slattery isBen Bradlee Jr.
Ben Bradlee Jr.
Stanley Tucci isMitchell Garabedian
Mitchell Garabedian
Brian d'Arcy James isMatt Carroll
Matt Carroll
Gene Amoroso isSteve Kurkjian
Steve Kurkjian
Billy Crudup isEric Macleish
Eric Macleish
Maureen Keiller isEileen McNamara
Eileen McNamara
Udostępnione0

Podobne tytuły

Przed wschodem słońca film online
Życie na podsłuchu film online
Spider-Man: Homecoming film online
Za linią wroga
Pokój film online
Niewidzialny człowiek film online
Ojciec Chrzestny z Kantonu
Bitwa o Algier
Pan T. 2019 film online
The Batman Film online
Ojciec Chrzestny III film online
Czas Apokalipsy

(2) comments

  • Maaczek 21 stycznia 2021

    Nie do końca mnie przekonał

  • pawelek01 29 marca 2021

    niezbyt mi się podobają takiego typu filmy ale ten spoko

Leave a comment

Imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website

×
Życzymy miłego oglądania!